ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8482415
*
nr 848 2415
Spegel
med lampetter, höjd: 87 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2013
kl 18:55:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 18:10:22
1
500 kr
23/9 18:37:17
2
450 kr
23/9 18:37:55
2
600 kr
23/9 18:47:39
3
Vinnande bud
23/9 18:50:42
2
900 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applick applicker applique appliquer lampetter lamphållare ljushållare spegel speglar väggljusstakar väggljusstake
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 848 2415
Spegel
med lampetter, höjd: 87 cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/9 18:10:22 | 1 | 500 kr |
| 23/9 18:37:17 | 2 | 450 kr |
| 23/9 18:37:55 | 2 | 600 kr |
| 23/9 18:47:39 | 3 | Vinnande bud |
| 23/9 18:50:42 | 2 | 900 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applick applicker applique appliquer lampetter lamphållare ljushållare spegel speglar väggljusstakar väggljusstake
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



